رفتن به محتوای اصلی
x

کارگاه سلامت هوشمند وکاربردهای تکنولوژی در حوزه سلامت

کارگاه سلامت هوشمند وکاربردهای تکنولوژی در حوزه سلامت 
با سخنرانی دکتر میلاد یاوری دکترای توانبخشی سلامت دیجیتال از دانشگاه آلبرتا کانادا 
این جلسه در روز یک شنبه دوم تیر ماه 1403 با حضور جمعی از اساتید دانشکده علوم توانبخشی برگزار و اخرین اخبار ودستاوردهای علمی در این حوزه را به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

بیمارستانهای بزرگ دنیا به دنبال استخدام پرسنلی هستند که بتوانند از هوش مصنوعی استفاده کنند. بسیاری از شرکتهای داروئی نیز علاوه بر داروها به تحقیق و توسعه در زمینه رصد مارکرهای سلامت با ابزارهای دیجیتال روی اورده اند. امروزه هر 73 روز حجم اطلاعات در دنیا 2 برابر می شود. بیش از 300 هزار اپلیکیشن در دنیا وجود دارد که می تواند با اطلاعات فرد را سریع تر و هوشمندانه ثبت و گزارش نماید.

امروز شرکت های بزرگی جهانی مانند گوگل- امازون- ماکروسافت -اپل-i.b.m به واسطه مزیت های متنوع خود به حیطه سلامت دیجیتال وارد شده اند. در ایران هم دی جی کالا به تازگی در این  حوزه ورود کرده است.  

دانشگاه البرتا تنها دانشگاهی است که دانشکده توانبخشی آن زیرمجموعه دانشکده پزشکی نیست. 
در ادامه جلسه حاضران به تبادل نظر در زمینه رویکردهای فعلی و آینده سلامت دیجیتال و ارتباط آن با علوم توانبخشی پرداختند.  دکتر رضائیان معاون تحقیفات و فناوری دانشکده از تغییر سیاست های کلان نظام سلامت کشور انگلستان صحبت کرد. در این کشور از سال ۲۰۰۰ برنانه ریزی و سرمایه گذاری اصلی نظام سلامت بر چهارچوب توانبخشی با تاکید بر پیشگیری از بروز ناتوانی یا کاهش سرعت پیشرفت و عوارض ان است که صرفه جویی اقتصادی عظیمی برای این کشور در پی داشته است. 
جلسه بعد از انجام پرسش و پاسخ در ساعت 11 خاتمه یافت