رفتن به محتوای اصلی
x

کلینیک ارتوز و پروتز

بروشور کلینیک ارتوز و پروتز

کلینیک

 کلینیک ارتوز و پروتز

مسئول فنی کلینیک :  دکتر حسین آسیایی مهر

مسئول کلینیک: خانم فاطمه جمشیدی

 

این مرکز درمانی در طبقه زیرین ساختمان دانشکده علوم توانبخشی واقع شده است و دارای چهار بخش درمانی اصلی می باشد:

ارتوز (وسایل کمکی)

پروتز ( اندام مصنوعی)

 آزمایشگاه ارزیابی مشکلات ناحیه پا

پروتز زیبایی

کلینیک

در بخش ارتوز یا ساخت وسایل کمکی، تمامی خدمات در زمینه‌ی درمان ارتوزی جهت انواع بیماری‌های اسکلتی عضلانی و بیماری‌های اعصاب  ارایه می‌گردد. طراحی و ساخت ارتوزها بر اساس اصول مهندسی و با توجه به ارزیابی نیاز بیمار انجام می‌گیرد. از جمله مواردی که می‌توان به افراد نیازمند ارائه خدمات نمود شامل انواع مشکلات ارتوپدی شامل صافی کف پا، افتادگی مچ پا، زانو پرانتزی و ضربدری، انحرافات ناحیه ستون فقرات، اختلالات ناحیه شانه، انواع شکستگی‌ها و دررفتگی‌های ستون فقرات و اندام‌ها، مشکلات بیرون زدگی دیسک و دردهای اندام می‌باشد.

در بخش پروتز یا اندام مصنوعی سرویس‌دهی به مراجعین دارای قطع عضو اندام‌ها صورت می‌گیرد. از جمله شایعترین این قطع عضوها در ناحیه اندام تحتانی و زیر زانوست. قطع عضوهای اندام فوقانی ناشی از تروما یا تصادفات را نیز می‌توان از جمله این سرویس دهی قرار داد.

در بخش ارزیابی مشکلات ناحیه پا از دستگاه ویژه اندازه‌گیری فشارها بر کف پا استفاده می‌شود. این ارزیابی اهمیت ویژه‌ای در جلوگیری از بروز و درمان زخم‌های فشاری بیماران مبتلا به پای دیابتی دارد. تمامی اطلاعات مربوط به ناحیه کف پایی را می‌توان بصورت تصاویر رنگی در اختیار مراجعه کنندگان  و پزشک مربوطه قرار داد.

در بخش پروتز زیبایی، ارائه خدمات مختص مراجعینی است که با نقص آناتومیکی در ناحیه انگشتان دست و پا و یا اجزای صورت (گوش، بینی و چشم) مراجعه می کنند. مشکلات زیبایی می تواند بر اثر بیماری، تروما و یا سوختگی ایجاد شده باشد. این پروتزها از جنس مواد سیلیکونی و با رنگ آمیزی های داخلی و خارجی توسط متخصصین مربوطه انجام می شود.

در جهت بهبود رضایت بیماران تمامی خدمات با توان تخصصی بالا و با بهره‌گیری از  بهترین و با کیفیت‌ترین مواد و ابزار انجام می‌پذیرد. مديريت کلینیک تعهد و پايبندی خود را به اجرای تک تک بندهای فوق اعلام می‌دارد و پیوسته در جهت استمرار و بهبود مستمر آن تلاش خواهد نمود.

کلینیک

کلینیک

کلینیک

ساعات مراجعه به کلینیک: شنبه تا چهارشنبه ۸-۱۳

شماره تماس: ۰۳۱۳۷۹۲۵۰۹۶

کروکی کلینیک:

کلینیک