روابط عمومی مجموعه ای از اقدامات و تلاش های آگاهانه، ‏سنجیده و برنامه‌ریزی شده به منظور جلب مشاركت عمومی و كسب تفاهم متقابل بین یك سازمان و گروه‌های مورد ‏نظر آن سازمان است، باید پذیرفت كه روابط عمومی دانش، فن، ‏هنر و تخصص است كه دارای اصول فلسفی خاصی بوده و از ‏انگیزه بالایی برای خدمتگزاری به مردم وجامعه برخوردار ‏است.

روابط عمومی در اغلب موارد نقش مغز متفكر، قلب تپنده، دست اجراء، پای پیشرفت، گوش شنوا، چشم بینا و زبان گویای دستگاه را ایفا می‌کند كه زیرنظر بالاترین مقام دستگاه و سازمان انجام وظیفه می‌نماید. روابط عمومی در حقیقت شبكه هوشیار، بانك اطلاعات، و پل ارتباطی سازمان با افكار عمومی و مخاطبان خاص و عام و با نگرش‌ها و تمایلات و عادات و سلایق متفاوت است و باید در جهت توسعه خصلت­‌هایی چون قانون­‌مداری، نظم، شجاعت، ابراز عقیده، تحمل شنیدن آرای مخالفان، احترام به حقوق فردی و اجتماعی دیگران و صداقت گام بردارد. مهارت­‌های علمی، احساس مسئولیت اخلاقی، آگاهی از سازمان، آگاهی از جامعه، نوآوری و خلاقیت، آشنایی با علوم اجتماعی و روزنامه­‌نگاری و قدرت نویسندگی، گوش دادن مؤثر و همدلی و ایمان به حقانیت مخاطب از جمله ویژگی­‌های بارز روابط عمومی است.

  روابط عمومی‌ ضمن‌ اینکه با مشكلات‌ و مسائل‌ زیادی‌ روبرو می‌باشد با بهره‌گیری‌ از دانش‌ و تكنیك‌های‌ مؤثر اطلاع‌رسانی‌ و ‌بهره‌گیری از ابزارهای‌ نوین‌ ارتباطی‌ (از جمله‌ اینترنت‌، انتشارات و ارسال ایمیل و پیام کوتاه‌ و...) وظایف‌ بنیادی‌ و اساسی‌ خویش‌ را در زمینه‌های‌ مختلف ارتباطات‌ درون‌ سازمانی و برون ‌سازمانی‌ پیش‌ خواهد برد.

این وظایف، در قالب مجموعه‌ای از فعالیت‌های ارتباطی صورت می‌گیرد که تحت عناوین "ارتباط با رسانه ها و سازمان‌ها"، "ارتباط مردمی"، "پژوهش و سنجش افکار"، "برنامه ریزی"، "انتشارات"، "امور فرهنگی و نمایشگاهها" و... از آنها یاد می‌شود .

روابط عمومی دانشکده علوم توانبخشی از پیشنهادات و انتقادات شما در راستای ارتقاء سازمان استقبال می‌کند.
 

جهت ارتباط با روابط عمومی دانشکده علوم توانبخشی می‌توانید با شماره تلفن‌های:

۳۷۹۲۵۰۰۸ یا ۳۶۶۹۱۶۶۳ تماس حاصل فرمائید. جهت ارسال پیام اینجا را کلیک کنید.

جمعه, ۲۰ تير, ۱۳۹۹