previous pauseresume next

كارگاه ساخت چشم مصنوعي توسط گروه ارتوپدي فني به مدت دو روز در دانشكده علوم توانبخشي برگزار شد

گروه ارتوپدي فني دانشكده كارگاه دو روزه اي با عنوان ساخت پروتز زيبايي چشم در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه ۷ و ۸ آبان ماه ۹۳ در محل تالار معرفت دانشكده برگزار نمود. اين كارگاه با همكاري و تدريس اساتيدي از گروه چشم دانشكده پزشكي، گروه راديو تراپي بيمارستان سيدالشهدا و گروه پروتز دندان دانشكده دندانپزشكي برگزار گرديد.از جمله مدرسين اين كارگاه جناب آقاي دكتر فرزاد يگانه، سركار خانم دكتر بدرالسادات دستغيب و جناب آقاي دكتر نصوحيان بودند.  

به مناسبت هفته سلامت بانوان اردوي فرهنگي، تفريحي كوه گشت به مقصد كوه صفه اصفهان برگزار گرديد

در روز پنجشنبه ۹۳/۸/۱ به مناسبت هفته سلامت با همت معاونت دانشجويي فرهنگي دانشكده علوم توانبخشي اردوي فرهنگي، تفريحي به مقصد كوه صفه اصفهان ویژه خواهران اساتيد، كاركنان و دانشجويان برگزار گرديد.

مراسم تعزيه خواني در دانشكده علوم توانبخشي برگزار گرديد

در روزچهارشنبه ۹۳/۸/۷ مصادف با چهارمين روز ماه محرم از ساعت ۹/۳۰ لغايت ۱۱ صبح مراسم تعزيه خواني با موضوع حربا همكاري گروه تعزيه در فضاي دانشكده علوم توانبخشي برگزار گرديد كه با استقبال با شكوهي از سوي عزاداران و عاشقان حضرت ابا عبدا...الحسين همراه بود.

تشکیل تیم آموزشی ، تحقیقاتی و درمانی اختلالات کف لگن (P.F.D‏) Pelvic floor dysfunction

 

در تاریخ ۹۳/۰۴/۰۸ جلسه ای با حضور معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آقای دکتر ادیبی و حضور نمایندگان گروه های آموزشی زنان و زایمان(خانم دکتر تهرانی)، ارولوژی(خانم دکتر ضرغام) ، جراحی( خانم دکتر بهرامی) ، روانپزشکی (خانم دکتر آکوچکیان) و دانشکده علوم توانبخشی گروه فیزیوتراپی (آقایان پورمومنی و دکترکریمی)  تشکیل گردید. در  این جلسه آقای پورمومنی بعنوان دبیر هسته تحقیقاتی مذکور معرفی گردیدند.

مقرر گردید که در هر هفته روز یکشنبه از ساعت  ۷ الی ۸ صبح کنفرانسی در خصوص P.F.D برگزار گردد. قرار است علاوه بر هدایت پروژه های تحقیقاتی، درمانگاهی بدین منظور دایرگردد. اختلالات مورد نظر این کارگروه، شامل دردهای عملکردی لگن، مسائل دفعی اداری و مدفوعی خواهد بود.

۶۰ % از پذيرفته شدگان گروه ارتوپدي فني در آزمون كارشناسي ارشد سال ۹۳

۶۰% از پذيرفته شدگان در آزمون كارشناسي ارشد گروه ارتوپدي فني در دانشگاههاي كشور در سال ۹۳ از دانشجويان دانشكده علوم توانبخشي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان هستند.

در قسمت ادامه مطلب پیگیری نمایید

برگزاری کارگاه گفتاردرمانی مبتنی بر شواهد

کارگاه گفتاردرمانی مبتنی بر شواهددر تاریخ ۹۳/۶/۳در دانشکده توانبخشی برگزار شد. مدرسین این کارگاه سرکار خانم دکتر یلدا کاظمی و جناب آقای دکتر حمید کریمی از اعضای هیئت علمی گروه گفتاردرمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بودند. در این کارگاه که با هدف آشنایی آسیب شناسان گفتار و زبان بافعالیت بالینی مبتنی بر شواهد، شواهد مبتنی بر فعالیت بالینی و سطوح شواهد علمی برگزار شد، بیست نفر از آسیب شناسان گفتار وزبان شرکت داشتند و ضمن آگاهی از مطالب مطرح شده به بحث و تبادل نظر در این زمینه پرداختند.

ارتقاء جناب آقای دکتر سعید فرقانی عضو هیات علمی گروه اعضای مصنوعی و ارتوپدی فنی از مرتبه استادیاری به دانشیاری

در روز چهارشنبه ۲ مهرماه، جلسه هیات ممیزه دانشگاه با حضور رییس دانشگاه و سایر اعضا تشکیل شد. در این جلسه پرونده تعدادی از اعضای هیات علمی متقاضی ارتقای مرتبه بررسی گردید.در این جلسه جناب آقای دکتر سعید فرقانی عضو هیات علمی گروه اعضای مصنوعی و ارتوپدی فنی دانشکده علوم توانبخشی از مرتبه استادیاری به دانشیاری ارتقاء یافتند.

دانشکده علوم توانبخشی ارتقاء ایشان را تبریک گفته و آرزوی موفقیت و سعادت برای ایشان دارد.

پیام تبریک هیات ریئسه دانشكده علوم توانبخشی بمناسبت روز کارمند

چهارم شهریورماه، سومین روز از هفته دولت و یادآور خاطره شهیدان بزرگوار هفته دولت در سال ۱۳۶۰ به خصوص شهیدان رجایی و باهنر است.

این روز به پاس یادآوری خدمات، ایثار و ارزش نهادن به تلاش‌ها و زحمات گروه کثیری از جامعه اسلاميمان روز کارمند نامگذاری شده است.

دانشكده علوم توانبخشي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان نیز بخش عظیمی از فعالیت‌ها بر دوش شما کارمندان گرانقدر قرار دارد. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدای والا مقام، روز کارمند را به تمامی کارکنان دانشکده علوم توانبخشی تبریک عرض نموده و موفقیت همگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

کارگاههای آموزشی گروه ارتوپدی فنی

 

شماره کارگاه

عنوان

تاریخ

۱

کارگاه آموزشی اسکولیوز همراه با کارگاه تخصصی ساخت ارتز Lyonise

 

به مدت سه روز

نیمه دوم شهریور

۲

کارگاه آموزشی پروتز چشم با همکاری دانشکده دندانپزشکی

به مدت سه روز

نیمه دوم مهر

۳

کارگاه تخصصی آنالیز حرکت با همکاری مرکز تحقیقات اسکلتی عضلانی

به مدت یک روز

نیمه دوم آبان

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت نام  با تلفن ۳۷۹۲۲۰۲۴ و با افراد نامبرده تماس حاصل فرمائید:

کارگاه شماره ۱ : جناب آقای کمالی

کارگاه شماره ۲ : سرکار خانم جوادی

کارگاه شماره ۳ : سرکارخانم فرشته نژاد

برگزاری کارگاه کیزیوتیپینگ با همکاری انجمن بین المللی کینزیوتیپینگ

 

کارگاه بین المللی کینزیوتیپینگ در تاریخ ۹۳/۶/۲۷ لغایت ۹۳/۶/۲۹ توسط گروه فیزیوتراپی و کمیته تحقیقات دانشجویی (تریتا) در سطح یک تا سه برگزار می گردد. در این کارگاه که در راستای ارتباطات بین المللی گروه فیزیوتراپی و با همکاری انجمن بین المللی کینزیوتیپینگ (Kinesio Taping Association International) اجرا می شود، بیش از ۴۰ نفر از فیزیوتراپیست های کشور حضور دارند. مدرس این دوره فیزیوتراپیست دکتر غازی سرحان، مدرس رسمی KTAI است. سطح یک و دو این کارگاه سال گذشته با حضور ۲۴ نفر از فیزیوتراپیست های کشور در دانشکده توانبخشی برگزار گردید.

کینزیوتیپینگ از روش های نسبتا جدید فیزیوتراپی است که اثرات گوناگونی مانند کاهش درد, کنترل اسپاستیسیتی, بهبود عملکرد عضلانی ـ اسکلتی (از طریق تنظیم تون عضلات)، افزایش دامنه حرکتی مفصل، بهبود جریان خون ولنف، کمک به تسهیل و مهار هدفمند عملکرد عضله، حمایت از ساختار مفصل، کاهش التهاب بافت نرم، فرستادن بازخورد به عضلات برای حفظ راستای مورد نظر، تسهیل سیستم حسی ـ پیکری و حس عمقی مفاصل و افزایش عملکرد عضلات دارد.

علاقه مندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۹۱۳۵۳۴۹۵۰۰ تماس گرفته و یا به آدرس زیر مراجعه نمایند. http://irphysiotherapyworkshops.mihanblog.comhttp://irphysiotherapyworks.‎.‎.‎

http://irphysiotherapyworkshops.mihanblog.com

صفحه‌ها

برگزاری کارگاه آموزشی در گروه فیزیوتراپی

کارگاه آموزشی آقای دکتر محمدرضا نوربخش از تاریخ ۹۳/۵/۱۹ لغایت ۹۳/۵/۲۶ با همکاری گروه فیزیوتراپی دانشکده ی علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با حضور ۶۰ فیزیوتراپیست از سراسر کشور برگزار گردید. 

 

در قسمت ادامه مطلب پیگیری نمایید

برگزاری کارگاه آنالیز حرکت به روش open simm

کارگاه آنالیز حرکت پیشرفته بر اساس روش open simm برای اولین بار در کشور توسط اعضای هیات علمی گروه ارتوپدی فنی این دانشکده در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ۲۹ و ۳۰  آبانماه سال جاری برگزار می گردد.

برگزاری جلسه آشنایی با قوانین کار بالینی در گروه گفتاردرمانی

 

به اطلاع دانشجویان نیمسال ۵ و ۷ دوره کارشناسی رشته گفتاردرمانی می رساند که جلسه آشنایی با قوانین کار بالینی در مراکز درمانی، روز پنجشنبه  ۱۰/۷/ ۹۳ ساعت ۱۲:۳۰-۱۱:۳۰ در کلاس شهید کاظمی برگزار می گردد. حضور کلیه دانشجویانی که در نیمسال جاری واحد کارورزی را اخذ ننموده اند نیز در این جلسه الزامی است.

برگزاری سمینار معرفی روش پژوهش مطالعه منفرد(Single Subject Study) در گروه گفتاردرمانی

 

به اطلاع کلیه همکاران و دانشجویان (بویژه مقطع کارشناسی ارشد) گفتاردرمانی می رساند که سمینار معرفی روش پژوهش مطالعه منفرد،با تدریس سرکار خانم دکتر آقا محمدی روز پنجشنبه  ۸/۱/ ۹۳  ساعت ۱۲-۹ در دانشکده علوم توانبخشی کلاس شهید کاظمی برگزار می گردد.علاقمندان جهت ثبت نام حداکثر تا تاریخ ۹۳/۷/۲۷ به دفتر گروه گفتاردرمانی،سرکار خانم طالبیان مراجعه نمایند.

برگزاری کارگاه تشخیص خطای تولید جبرانی در قم

تیم شکاف لب و کام اصفهان در نظر دارد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قم اقدام به برگزاری کارگاه دو روزه ی " تشخیص خطاهای تولید جبرانی در بیماران دارای شکاف کام" نماید.

در قسمت ادامه مطلب پیگیری نمایید

بیمه شخص ثالث و حوادث خودروهای دولتی و پرسنل دانشگاه

با عنایت به عقد قرارداد تجمیع خریدبیمه نامه شخص ثالث و حوادث سرنشین و بدنه خودروهای دولتی و پرسنل دانشگاه، خواهشمند است نسبت به رعایت موارد زیر دستور اقدام مقتضی صادر فرمایید.     

در قسمت ادامه مطلب پیگیری نمایید

اشتراک در دانشکده علوم توانبخشی RSS