previous pauseresume next

پيام تبريك سال نو دكتر جاويد مستمند

یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال

سال نو مبارك
نرم نرمك مي‌رسد اينك بهار

خوش به حال روزگار

 

 

ديدار معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشكي اصفهان از دانشكده علوم توانبخشي

۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۳ دكتر مهدي نعمت بخش به منظور بررسي امكانات موجود و تبادل نظر در مورد برخي از مشكلات پژوهشي با  رئيس، معاونين و اعضاي هيئت علمي دانشكده ديدار و گفتگو كرد.

بخش دانشجویی جشنواره شهيد مطهري

همزمان با برگزاری جشنواره آموزشي شهيد مطهري در ارديبهشت ماه ۱۳۹۴، بخش دانشجويي جشنواره با عنوان ايده‌هاي برتر دانشجويي در دانشگاه علوم پزشكي اصفهان برگزار مي‌شود.

 

هدف:شناسايي ايده‌هاي خلاق و نوآورانه دانشجويان

 

 لازم به ذكر است كه به تعدادي از ايده‌هاي برتر دانشجويان، جوايزي تعلق خواهد گرفت.

دانشجويان علاقه‌مند می توانند جهت ثبت ايده‌هاي آموزشي خود در زمينه‌هاي مختلف علوم پزشكی، به نشانی الکترونیکی talented@edc.mui.ac.ir مراجعه نموده، فرم مربوط به ثبت ایده های دانشجویی را تکمیل نمایند.

 

مهلت ارسال ایده ها حداكثر تا ۲۲ اسفند ماه می باشد.

پیشرفت قابل توجه مرکز تحقیقات اسکلتی و عضلانی دانشکده در آخرین ارزشیابی سالیانه مراکز تحقیقاتی

مرکز تحقیقات اسکلتی و عضلانی این دانشکده از بین ۹۷ مرکز تحقیقات بیومدیکال دارای یک تا سه سال سابقه فعالیت به جایگاه ۱۲ کشوری دست یافت. براساس نتایج آخرین رتبه بندی مراکز تحقیقات وزارت بهداشت و درمان، این مرکز در سال ۱۳۹۲ با صعود ۲۵ رتبه ای نسبت به سال ماقبل این جایگاه را احراز نموده است.

اعضای هیات علمی این مرکز عبارتند از: آقایان دکتر جاوید مستمند، دکتر ابراهیم صادقی، دکتر محمدتقی کریمی، دکتر سعید فرقانی، دکتر مسعود مظاهری و سید محسن میربد.

برگزاری مراسم تقدیر از کارکنان دانشکده علوم توانبخشی

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مراسم تقدیر از کارکنان دانشکده با حضور ریاست و معاونین دانشکده در روز سه شنبه مورخ ۹۳/۱۱/۲۱ برگزار گردید.

در این مراسم ضمن تقدیر از کارکنان دانشکده از سرکار خانم دکتر رضاییان به عنوان "مسئول کمیته تحقیقات دانشجویی"و سرکار خانم ابناوی به عنوان "مسئول کلینیک گفتاردرمانی داتشکده"تقدیر ویژه به عمل آمد.

اطلاعیه دسترسی آزمایشی به پایگاه Nature

بدینوسیله به اطلاع کاربران محترم کتابخانه های دانشگاه می رساند براساس پیگیری انجام شده توسط کتابخانه مرکزی بمنظور افزایش دسترسی به منابع الکترونیکی، دسترسی آزمایشی به ۲۹ عنوان ازمجلات انتشاراتNature  از تاریخ ۹۳/۱۱/۱۲ به مدت سه ماه برقرار شده است.

زمان دسترسی: از تاریخ ۹۳/۱۱/۱۲ الی ۹۴/۲/۱۲ به مدت سه ماه

روش دسترسی:مراجعه به لینک این مجموعه در وب سایت کتابخانه مرکزی به آدرس http://lib.mui.ac.ir

محدوده دسترسی:قابل استفاده برای کاربران دارای اکانتVPN  دانشگاه

تغییر زمان برگزاری آزمون OSCE

 

بدینوسیله به اطلاع می رساند آزمون OSCEدر همه گروههای آموزشی در تاریخ ۲۰ و ۲۱ اسفندماه سال جاری برگزار می گردد و شروع کارورزی های نیمسال دوم از تاریخ ۹۳/۱۱/۱۹ خواهد بود.

دومین کارگاه سراسری کنزیوتیپینگ: مقدماتی تا پیشرفته

شاخه فیزیوتراپی تریتا با همکاری گروه فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، انجمن فیزیوتراپی اصفهان و سامانه ی آموزش مداوم برگزار می کند

 

در قسمت ادامه مطلب پیگیری نمایید.

گزارش کارگاه Pelvic Floor

 

طبق برنامه ی اعلام شده، روز پنج شنبه ۹۳/۱۰/۱۱ ، کارگاه pelvic floor (با همکاری گروه فیزیوتراپی دانشکده علوم توانبخشی، متخصصین اورولوژی، گوارش، زنان و جراحی پلویک) بر طبق برنامه ی زیر برگزار گردید:

۸/۲۵ تا ۸/۳۰   قرائت قرآن مجید

۸/۳۰ تا ۹/۳۰   اصول ترجمه و مراحل تهیه ی پرسشنامه

ارائه دهنده: دکتر غلامرضایی

۹/۳۰ تا ۱۰/۳۰ سنجش روایی و پایایی پرسشنامه ها

ارائه دهنده: آقای بهارلویی

۱۲/۳۰ تا۱۲/۳۰ تشکیل گروه های تحقیقی

 

در پایان، چهار گروه تحقیقی (متشکل از متخصصین مذکور، اعضای  هیات علمی و دانشجویان رشته ی فیزیوتراپی) با هدف تنظیم نسخه ی فارسی پرسشنامه های مربوط به اختلالات  Pelvic Floor تشکیل گردید.

صفحه‌ها

برگزاری کارگاه آموزشی در گروه فیزیوتراپی

کارگاه آموزشی آقای دکتر محمدرضا نوربخش از تاریخ ۹۳/۵/۱۹ لغایت ۹۳/۵/۲۶ با همکاری گروه فیزیوتراپی دانشکده ی علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با حضور ۶۰ فیزیوتراپیست از سراسر کشور برگزار گردید. 

 

در قسمت ادامه مطلب پیگیری نمایید

برگزاری آزمون OSCE رشته گفتاردرمانی

آزمون سنجش مهارتهای بالینی (OSCE) دانشجویان رشته گفتاردرمانی، در روز پنجشنبه ۹۳/۱۲/۲۱در حوزه اختلالات آواشناسی و واجشناسی، ناروانی های گفتار و  اختلالات تکاملی زبان (نابسامانی های گفتار و زبان در عقب ماندگی ذهنی و سندرم های نافذ رشد - نابسامانی های گفتار و زبان در آسیب دیدگی شنوایی - نابسامانی های زبانی ویژه در دوران رشد) برگزار خواهد شد.

 

در قسمت ادامه مطلب پیگیری نمایید

آغازگری در پایان هفته

استارت ‌آپ ویکند همانطور که از نامش پیداست یک رویداد شاد، مشوق خلاقیت، ایده پردازی، کارگروهی و کارآفرینی مبتنی بر دانش و نوآوری است که در سه روز آخر هفته برگزار می‌شود.کسانی که در استارتاپ ویکند حضور دارند یا یک ایده درخشان و جدی یا یکتوانمندی و تخصص دارند؛ مثلا کسانی که تخصص ICT دارند و به نوعی برنامه نویس هستند. یا کسانی که در حوزه گرافیک تخصص دارند و کسانی که متخصص راه اندازی کسب و کارند. اگر استارتاپ تم خاصی داشته باشد مثلا سلامت یا محیط زیست، شرکت کنندگان باید در آن زمینه خاص هم علاقه یا تجربه یا توانمندی داشته باشند. ترکیب این­ها باعث می‌شود ایده ای پرورش پیدا کند و هسته اولیه یک شرکت نوپا تشکیل شود.
افراد صاحب ایده باید ترکیب مناسبی از این  تخصصها را در تیم خود جمع آوری کنند. اگر تیمی که جمع شده تناسب نداشته باشد، وظیفه نماینده استارتاپ ویکند جهانی این است که این تناسب تیم‌ها را برقرار کند. به نحوی که در هر تیمی از همه این تخصصها حتما وجود داشته باشد

برگزاری کارگاه معرفی ICF و کاربرد آن در مدیریت اختلالات گفتار و زبان

کارگاه معرفی ICF و کاربرد آن در مدیریت اختلالات گفتار و زبان توسط شاخه گفتاردرمانی کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده علوم توانبخشی (تریتا) برگزار می شود. ثبت نام این کارگاه که در روز پنجشنبه ۹۳/۱۱/۳۰ از ساعت ۸-۱۲ در تالار معرفت دانشکده توانبخشی برگزار خواهد شد، از طریق مراجعه به سایت ISRC.MUI.AC.IR از تاریخ ۹۳/۱۱/۲۶ تا ۹۳/۱۱/۲۹ انجام خواهد شد.

برگزاری کارگاه آنالیز حرکت پیشرفته در دانشگاه شهید بهشتی تهران

به اطلاع کلیه اساتید و دانشجویان می رساند کارگاه آنالیز حرکت در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۳ از ساعت ۸ الی ۱۶ در محل دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران توسط اعضای هیات علمی گروه ارتوپدی فنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می گردد.افراد علاقمند می تواند به آدرس تهران،میدان امام حسین (ع)، خیابان دماوند،مقابل بیمارستان بوعلی دانشکده توانبخشی دانشگاه شهید بهشتی جهت ثبت نام مراجعه نمایند.

برگزاری دومین نشست بالینی شاخه گفتاردرمانی تریتا با موضوع مدیریت جلسه درمان

 

نشست بالینی شاخه گفتاردرمانی تریتا با موضوع: مدیریت جلسه درمان، با حضور جناب آقای میثم شفیعی کارشناس ارشد گفتاردرمانی در روز یکشنبه ۹۳/۱۰/۱۴ از ساعت ۱۳/۳۰ الی ۱۵ در تالار معرفت دانشکده علوم توانبخشی برگزار خواهد شد.

 

حضور برای کلیه اساتید و دانشجویان علاقه مند آزاد می باشد.

  

برگزاری اولین نشست بالینی شاخه گفتاردرمانی تریتا با موضوع Treatment Decisions for Children With Speech–Sound Disorders

 

اولین نشست بالینی شاخه گفتاردرمانی تریتا در حوزه اختلالات تلفظی گفتار باحضور سرکار خانم کیانفر در روز چهارشنبه ۹۳/۱۰/۳ از ساعت ۱۳/۳۰ الی ۱۵ در تالارمعرفت دانشکده توانبخشی برگزار خواهد شد.

حضور برای کلیه اساتید و دانشجویان علاقه مند آزاد می باشد.

   

برگزاری اولین کنفرانس دانشجویان تحصیلات تکمیلی گفتار درمانی

 

اولین کنفرانس دانشجویان تحصیلات تکمیلی گفتاردرمانی با محورهای تخصصی صوت، زبان و تولید گفتار در تاریخ ۹۳/۱۰/۱۱ ساعت ۸-۱۳ در کلاس شهید خرازی دانشکده علوم توانبخشی برگزار خواهد شد.

دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی رشته گفتاردرمانی می توانند تا تاریخ ۹۳/۱۰/۴ پوسترهای خود را به ایمیلslpmsc93@yahoo.com ارسال نمایند.

برگزاري نشست صميمانه دانشجويان با مسئولين دانشكده

 

به مناسبت فرا رسيدن روز دانشجو، نشست صميمي با حضور مسئولين دانشكده علوم توانبخشي و دانشجويان به منظور بررسي ديدگاههاي دانشجويان در خصوص مسائل آموزشي، پ‍زوهشي، دانشجويي و فرهنگي دانشكده در روز شنبه مورخ ۹۳/۹/۱۵ از ساعت ۱۲/۳۰ در محل كلاس شهيد خرازي برگزار مي گردد. محورهاي مورد بحث در اين نشست عبارتند از : بررسي مشكلات گروههاي آموزشي با حضور نماينده هاي دانشجويان، سوالات دانشجويي و پرسش و پاسخ آزاد مي باشد.

دانشجويان گرامي مي توانند سوالات خود را براي مطرح شدن در بخش سوالات دانشجويي به شماره تماس ۰۹۳۸۱۷۱۷۶۰۹ و يا آدرس پست الكترونيكي csa.rehab@gmail.com ارسال نمايند.

برگزاری کارگاههای آموزشی توسط واحد کتابخانه

 

کتابخانه دانشکده علوم توانبخشی هر ماهه کارگاههای آموزشی، جستجوی مقالات در پایگاههای مرتبط با علوم توانبخشی و آشنایی با نرم افزار کتابخانه ای، را در محل کتابخانه دانشکده برگزار می نماید. علاقه مندان می توانند جهت شرکت دراین کارگاهها تا ۳ روز قبل از تاریخ برگزاری، ثبت نام نمایند.

 

برنامه کارگاه آموزشی کتابخانه دانشکده علوم توانبخشی

دومین نشست تخصصی گفتاردرمانی اصفهان

 

از گفتاردرمانگران استان اصفهان دعوت می شود در دومین نشست تخصصی گفتاردرمانی اصفهان حضور یابند. این نشست با موضوعات تاسیس شعبه استانی انجمن علمی گفتاردرمانی، اعلام تعرفه های جدید گفتاردرمانی، اعلان برنامه­ های آموزش مدون و بحث و تبادل نظر، در روز پنجشنبه ۹۳/۹/۶ از ساعت ۱۱-۱۳ در دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، کلاس شهید خرازی برگزار خواهد شد.

 

گروه گفتاردرمانی دانشکده علوم توانبخشی اصفهان

برگزاری کارگاه آنالیز حرکت به روش open simm

کارگاه آنالیز حرکت پیشرفته بر اساس روش open simm برای اولین بار در کشور توسط اعضای هیات علمی گروه ارتوپدی فنی این دانشکده در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ۲۹ و ۳۰  آبانماه سال جاری برگزار می گردد.

برگزاری جلسه آشنایی با قوانین کار بالینی در گروه گفتاردرمانی

 

به اطلاع دانشجویان نیمسال ۵ و ۷ دوره کارشناسی رشته گفتاردرمانی می رساند که جلسه آشنایی با قوانین کار بالینی در مراکز درمانی، روز پنجشنبه  ۱۰/۷/ ۹۳ ساعت ۱۲:۳۰-۱۱:۳۰ در کلاس شهید کاظمی برگزار می گردد. حضور کلیه دانشجویانی که در نیمسال جاری واحد کارورزی را اخذ ننموده اند نیز در این جلسه الزامی است.

برگزاری سمینار معرفی روش پژوهش مطالعه منفرد(Single Subject Study) در گروه گفتاردرمانی

 

به اطلاع کلیه همکاران و دانشجویان (بویژه مقطع کارشناسی ارشد) گفتاردرمانی می رساند که سمینار معرفی روش پژوهش مطالعه منفرد،با تدریس سرکار خانم دکتر آقا محمدی روز پنجشنبه  ۸/۱/ ۹۳  ساعت ۱۲-۹ در دانشکده علوم توانبخشی کلاس شهید کاظمی برگزار می گردد.علاقمندان جهت ثبت نام حداکثر تا تاریخ ۹۳/۷/۲۷ به دفتر گروه گفتاردرمانی،سرکار خانم طالبیان مراجعه نمایند.

برگزاری کارگاه تشخیص خطای تولید جبرانی در قم

تیم شکاف لب و کام اصفهان در نظر دارد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قم اقدام به برگزاری کارگاه دو روزه ی " تشخیص خطاهای تولید جبرانی در بیماران دارای شکاف کام" نماید.

در قسمت ادامه مطلب پیگیری نمایید

بیمه شخص ثالث و حوادث خودروهای دولتی و پرسنل دانشگاه

با عنایت به عقد قرارداد تجمیع خریدبیمه نامه شخص ثالث و حوادث سرنشین و بدنه خودروهای دولتی و پرسنل دانشگاه، خواهشمند است نسبت به رعایت موارد زیر دستور اقدام مقتضی صادر فرمایید.     

در قسمت ادامه مطلب پیگیری نمایید

اشتراک در دانشکده علوم توانبخشی RSS